Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes

[ 24.01.2014 ] - LU FSI goda biedram Melburnas universitātes profesoram J.Ozoliņam izsniedz LZA ārzemju locekļa diplomu

Profesors Jānis Tālivaldis Ozoliņš ir ievēlēts par LU FSI Goda biedru, Institūts atbalstīja viņa ievēlēšanu par LZA ārzemju locekli 2013.g.

Sanāksmes "Horizonts 2020" laikā 24. janvārī 2014.g.  LZA prezidents Ojārs Spārītis pasniedza LZA ārzemju locekļa ievēlēšanas diplomu Melburnas universitātes profesoram, filosofam Jānim (John) Tālivaldim Ozoliņam, kurš sadarbojas ar Institūtu vairāk nekā desmit gadus, ir lasījis lekcijas filosofijas doktorantiem LU, publicējis rakstus LU FSI izdevumos "Almanahs. Filosofija", Letonikas IY kongresa raksti, žurnālā "Humanities and social sciences. Latvia" u.c. Kopā ar LU FSI direktori Maiju Kūli tika pārrunāti sadarbības plāni ar filosofiem Austrālijā,  zinātnes ētikas virziena attīstība Latvijā, iepazīstoties ar Melburnas katoļu universitātes pieredzi.

Prof. Jānis Tālivaldis Ozoliņš tikās ar LZA prezidentu Ojāru Spārīti un LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas vadītāju Dr. Raitu Karnīti, pārrunājot sadarbības iespējas. Tika izteikts priekšlikums profesoru iesaistīt LZA Vēstu A daļas redkolēģijā un uzaicināt viņu publicēt zinātniskus darbus par filosofiju, zinātnes ētiku, sabiedrības analīzi Latvijā. J.Ozoliņš atzīmēja, ka filosofija Latvijā, pēc viņa novērojumiem, ir starptautiski augstā līmenī, tādēļ ir iespējams izvērst gan diskusijas, gan pārdomāt kopējas ieceres nākotnē.

2014.g. 24.01. No kreisās LZA prezidents O.Spārītis, J.Ozoliņš, R.Karnīte

šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk