Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes
Izteikta atzinība M. un Ģ. Jankovsku sociālajam pētījumam
The 3rd Conference on Traditions and Perspectives of the Phenomenological Movement in
Central and Eastern Europe
Iznācis Somijas Zinātņu akadēmijas elektroniskā žurnāla "Folklore Fellows' Network" decembra numurs, kur lasāms apskats par Mutvārdu vēstures pētījumu Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtā (11., 14.–17. lpp.). Pārskata autores Māra Zirnīte un Ieva Garda-Rozenberga.
zinātniskajā seminārā referātus nolasīja LU FSI, LU VFF pētnieki un doktoranti par filosofijas,
sociālo teoriju, biofilosofijas, dzīvesstāstu apkopošanas, vēstures, mediju prakšu, socioloģijas tēmām
Aptaujā tiks iegūta informācija par to, cik viegli vai grūti pēc atgriešanās ir iekļauties Latvijas sabiedrībā un darba tirgū, cik lielā mērā tiek novērtēta ārzemēs iegūtā pieredze un izglītība, kāda ir remigrantu apmierinātība ar darbu un nākotnes plāni. Aptaujā aicināti piedalīties gan tie, kuri ir darba ņēmēji, gan arī tie, kuri ir uzņēmēji, pašnodarbinātie, vai šobrīd nestrādā.
LZA un Čehijas ZA sadarbības līgums, zinātniskā apmaiņa un seminārs LU FSI
sadarbība ar Mačeratas universitātes filosofiem turpinās arī 2016.g.
LU FSI kolēģi un LZA pārstāvji apsveic profesoru Dribinu
[ 06.12.2016 ] - Trauma, atmiņa un nākotne
pasākums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar LU FSI kā līdzorganizatoru
2016. gada 26. oktobrī, plkst. 16:30, LU Vēstures un filozofijas fakultātē (Aspazijas bulvārī 5)
513. auditorijā notiks Dr. Theol. Aleksandra Bertaša (Александр Берташ) lekcija „Pareizticīgo dievnami Baltijā 19. gs. otrajā pusē: tipveida celtnes vai unikāli arhitektūras pieminekļi?”
Cienījamie kolēģi!

Aicinām Jūs piedalīties starptautiskajā zinātniskajā konferencē „Baznīca un totalitārais režīms: sekularizācija un izdzīvošanas stratēģijas”, kura notiks 2016. gada 27. un 28. oktobrī, Latvijas Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu pētījumu centra telpās Kalpaka bulvārī 4. Konferenci organizē LU Filozofijas un socioloģijas institūts (projekts “Reliģiskās pieredzes tematizācija postliberālā garīguma situācijā: Latvijas piemērs) sadarbībā ar LU bibliotēku.
Totalitārisma mantojuma izpratne un analīze ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem mūsdienu situācijā. Mijattiecības starp totalitāro varu un Baznīcu, režīma attieksme pret reliģiozitāti, reliģiskajām tradīcijām un kultūras reliģiskajiem aspektiem sekularizētajā izglītības sistēmā, kuru stingri kontrolē totalitārā valsts – visi šie aspekti ir mūsu kopējās Eiropas nesenā pagātne. Analizēt un racionāli skaidrot totalitāro režīmu pieredzi, konfesionālo un reliģisko grupu izdzīvošanas stratēģijas stingrās ideoloģiskās un administratīvās kontroles apstākļos ir nepieciešams arī, lai izprastu mūsdienu situāciju.
Konferences uzdevums – aplūkot procesus Baznīcas dzīvē, Baznīcas un sabiedrības mijiedarbību un tās formas, ņemot vērā sabiedrības vispārējās sekularizācijas kontekstu un sociāli politisko situāciju totalitāro režīmu apstākļos, galvenokārt, Padomju Savienībā. Konferencē piedalīsies zinātnieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Vācijas, Polijas un ASV.

Konferences programma ir pieejama LU un LU FSI mājaslapās: www.fsi.lu.lv; http://www.lu.lv/zinas/t/42701/; http://www.lu.lv/eng/news/t/42702/

LU mediju centrs nodrošinās arī konferences tiešraidi.

Konferences organizatori:

Dr. phil. Solveiga Krūmiņa-Koņkova,
Dr. hist. Aleksandrs Gavriļins,
Dr. phil. Māra Kiope,
Dr. hist. Inese Runce,
Dr. art. Nadežda Pazuhina
LU VFF un LU FSI organizē zinātnisko semināru "Kants, Šopenhauers, Nīče - vērtību diskursi un Latvija"
LZP granta 2012/296 un Bāzes finansējuma granta ietvaros zinātnisks seminārs par Latvijas filosofijas transformācijām un dzīves fenomenoloģiju
24. augustā Gulbenē notika ikgadējā Mācību gada sākuma konference — forums, kas pulcēja pedagogus no visas Latvijas. Uzturot sadarbību ar izglītības nozari, FSI pārstāvji piedalījās konferencē ar ziņojumiem par jaunākajiem pētījumiem izglītības jomā, kā arī novadīja trīs grupu diskusijas. Konferences pirmajā daļā tika prezentēti divi pētījumi, kas veikti Gulbenes izglītības iestādēs un bija pamats diskusijām ar izglītības iestāžu darbiniekiem.
Sv. Olafa Koledžas (Minesota) Kirkegora bibliotēkā
[ 22.07.2016 ] - LU FSI kontakti vasarā
LU FSI dzīvesstāstu pētnieku grupas sagatavotais bilingvālais Latvijas krievu dzīvesstāstu apkopojums pieejams lejuplādei PDF formātā.
Turpinot migrācijas tematikai veltītu publikāciju sēriju, FSI aicina iepazīties ar diviem iepriekš nepublicētiem analītiskiem ziņojumiem. Pirmā ziņojuma autore Inese Šūpule pievēršas līdz šim maz pētītai remigrācijas praksei, mēģinot rast atbildes uz jautājumiem par cilvēkiem, kuri atgriezās Latvijā, un viņu motīviem. Savukārt pētniece Evija Kļave sniedz izvērstu reemigrācijas politikas vērtējumu no tās tiešās mērķa grupas — Latvijas emigrantu un remigrantu — perspektīvas.
21. jūnijā pulksten 17.00 Austrijas vēstniecība, Austrijas bibliotēka un Šveices lasītava un Apgāds Zvaigzne ABC aicina uz grāmatas atvēršanas svētkiem un tikšanos ar filozofu Igoru Šuvajevu Rīgā, Rūpniecības ielā 10, LU Akadēmiskās bibliotēkas telpās.
LU FSI un Eiropas Latviešu apvienība (ELA) aicina Eiropā dzīvojošos Latvijas piederīgos piedalīties aptaujā «Eiropā dzīvojošo Latvijas piederīgo pilsoniskā aktivitāte». Aptauja noris no 17. jūnija līdz 15. jūlijam, un tā ir pieejama internetā latviešu un krievu valodā vietnē http://migracija.lv.
2016. gada 6. jūnijā plkst. 18:00 Kaņepes kultūras centrā notiks filozofiski literāri muzikāls priekšnesums “Bažas! Kirkegora eksistenciālā komēdija”.
Konference, kas divas dienas saistīja uzmanību Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu centrā, bija veltīta dzīvesstāstiem kā saturā un formā ietilpīgam pētniecības avotam.
LU FSI notiek bāzes un snieguma fiansējuma tematikas apspriede – zinātniskais seminārs
Rakstu sēriju atklāj Ievas Kārkliņas un Daigas Kamerādes raksts «"Nenāc manā istabā, es nesaprotu latviski": Latvijas emigrantu bērnu valodas un identitātes veidošanās». Darba mērķis ir izprast Latvijas valstspiederīgo ģimeņu bērnu nacionālās piederības izjūtas veidošanos, padziļināti analizējot vienas no lielākajām Latvijas emigrantu mērķa valstīm – Lielbritānijas – piemēru.
2016. gada 24. un 25. maijā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu centrā Kalpaka bulvārī 4 notiks starptautiska konference „Nacionālās, etniskās un lokālās identitātes dzīvesstāstu konstrukcijās”, piedaloties pētniekiem no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Polijas.
Projekts ir multimediālu pasākumu un diskusiju cikls, kas veidots, sadarbojoties vairākiem aktuālajā pētnieciskajā un mākslinieciskajā atmiņas diskursā iesaistītajiem spēlētājiem.
Filosofi ņem dalību Humanitārajā forumā
kardināla, Vatikāna valsts sekretāra Pjetro Parolina lekcija LU
[ 11.05.2016 ] - Kirkegora lasījumi 2016
Šā gada 6. jūnijā plkst. 18.00 Kaņepes kultūras centrā notiks Kirkegora lasījumi "Bažas. Cilvēka eksistenciālā komēdija"
Sveicot jubilejā ievērojamo latviešu filozofi, Latvijas Universitātes profesori Maiju Kūli, Latvijas Universitātes Bibliotēkas Bibliotēkā Kalpaka bulvārī (Kalpaka bulvāris 4, 206.telpa) līdz 21. maijam apskatāma profesorei Maijai Kūlei veltīta izstāde.
LZA HSZN sēdē tika nolasīti ziņojumi par M.Kiopes un A.Baloža monogrāfijām, kas tiek atzīmētas kā 2015. gada sasniegumi filosofijā
LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa aizsākusi jaunu pasākumu organizēšanu, kurus dēvē par ekspertu konsīlijiem. 28.04. LU FSI zinātnieki Leo Dribins, Vl. Volkovs, Inese Runce un Maija Kūle piedalījās konsīlijā "Integrācijas politika Latvijā" kopā ar Saeimas deputātiem, arhibīskapu Z. Stankeviču, LU docētājiem, ministriju pārstāvjiem, sabiedrisko organizāciju dalībniekiem.
LZA vārdbalva 2016. gadā piešķirta socioloģei Ilzei Koroļevai
LU FSI vadošais pētnieks, prof. Igors Šuvajevs par nopelniem psihoanalīzes klasiķu darbu tulkošanā un pētīšanā saņem Austrijas apbalvojumu
informācija par LU FSI konferenci 27. un 28. 10. 2016
Zinātniskās padomes sēde
LU FSI vada prioritāro jomu: Kritiskā domāšana, inovācijas, konkurētspēja, globalizācija
Diskusija: Ziņas kā frontes līnija: kritiskas attieksmes loma ziņu radīšanā un izvērtējumā,
pievienotas fotogrāfijas no pasākuma LNB
Maija Kūle publicē monogrāfiju par filosofijas, humanitāro zinātņu nozīmību un Satversmes preambulā minētajām vērtībām
Viļņa Zariņa monogrāfijas prezentācija un konference

< 1 23 4 5 6 7 >


šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk