Aktualitātes
Sākumlapa >> Aktualitātes
24. augustā Gulbenē notika ikgadējā Mācību gada sākuma konference — forums, kas pulcēja pedagogus no visas Latvijas. Uzturot sadarbību ar izglītības nozari, FSI pārstāvji piedalījās konferencē ar ziņojumiem par jaunākajiem pētījumiem izglītības jomā, kā arī novadīja trīs grupu diskusijas. Konferences pirmajā daļā tika prezentēti divi pētījumi, kas veikti Gulbenes izglītības iestādēs un bija pamats diskusijām ar izglītības iestāžu darbiniekiem.
Sv. Olafa Koledžas (Minesota) Kirkegora bibliotēkā
[ 22.07.2016 ] - LU FSI kontakti vasarā
LU FSI dzīvesstāstu pētnieku grupas sagatavotais bilingvālais Latvijas krievu dzīvesstāstu apkopojums pieejams lejuplādei PDF formātā.
Turpinot migrācijas tematikai veltītu publikāciju sēriju, FSI aicina iepazīties ar diviem iepriekš nepublicētiem analītiskiem ziņojumiem. Pirmā ziņojuma autore Inese Šūpule pievēršas līdz šim maz pētītai remigrācijas praksei, mēģinot rast atbildes uz jautājumiem par cilvēkiem, kuri atgriezās Latvijā, un viņu motīviem. Savukārt pētniece Evija Kļave sniedz izvērstu reemigrācijas politikas vērtējumu no tās tiešās mērķa grupas — Latvijas emigrantu un remigrantu — perspektīvas.
21. jūnijā pulksten 17.00 Austrijas vēstniecība, Austrijas bibliotēka un Šveices lasītava un Apgāds Zvaigzne ABC aicina uz grāmatas atvēršanas svētkiem un tikšanos ar filozofu Igoru Šuvajevu Rīgā, Rūpniecības ielā 10, LU Akadēmiskās bibliotēkas telpās.
LU FSI un Eiropas Latviešu apvienība (ELA) aicina Eiropā dzīvojošos Latvijas piederīgos piedalīties aptaujā «Eiropā dzīvojošo Latvijas piederīgo pilsoniskā aktivitāte». Aptauja noris no 17. jūnija līdz 15. jūlijam, un tā ir pieejama internetā latviešu un krievu valodā vietnē http://migracija.lv.
2016. gada 6. jūnijā plkst. 18:00 Kaņepes kultūras centrā notiks filozofiski literāri muzikāls priekšnesums “Bažas! Kirkegora eksistenciālā komēdija”.
Konference, kas divas dienas saistīja uzmanību Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu centrā, bija veltīta dzīvesstāstiem kā saturā un formā ietilpīgam pētniecības avotam.
LU FSI notiek bāzes un snieguma fiansējuma tematikas apspriede – zinātniskais seminārs
Rakstu sēriju atklāj Ievas Kārkliņas un Daigas Kamerādes raksts «"Nenāc manā istabā, es nesaprotu latviski": Latvijas emigrantu bērnu valodas un identitātes veidošanās». Darba mērķis ir izprast Latvijas valstspiederīgo ģimeņu bērnu nacionālās piederības izjūtas veidošanos, padziļināti analizējot vienas no lielākajām Latvijas emigrantu mērķa valstīm – Lielbritānijas – piemēru.
2016. gada 24. un 25. maijā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu centrā Kalpaka bulvārī 4 notiks starptautiska konference „Nacionālās, etniskās un lokālās identitātes dzīvesstāstu konstrukcijās”, piedaloties pētniekiem no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Polijas.
Projekts ir multimediālu pasākumu un diskusiju cikls, kas veidots, sadarbojoties vairākiem aktuālajā pētnieciskajā un mākslinieciskajā atmiņas diskursā iesaistītajiem spēlētājiem.
Filosofi ņem dalību Humanitārajā forumā
kardināla, Vatikāna valsts sekretāra Pjetro Parolina lekcija LU
[ 11.05.2016 ] - Kirkegora lasījumi 2016
Šā gada 6. jūnijā plkst. 18.00 Kaņepes kultūras centrā notiks Kirkegora lasījumi "Bažas. Cilvēka eksistenciālā komēdija"
Sveicot jubilejā ievērojamo latviešu filozofi, Latvijas Universitātes profesori Maiju Kūli, Latvijas Universitātes Bibliotēkas Bibliotēkā Kalpaka bulvārī (Kalpaka bulvāris 4, 206.telpa) līdz 21. maijam apskatāma profesorei Maijai Kūlei veltīta izstāde.
LZA HSZN sēdē tika nolasīti ziņojumi par M.Kiopes un A.Baloža monogrāfijām, kas tiek atzīmētas kā 2015. gada sasniegumi filosofijā
LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa aizsākusi jaunu pasākumu organizēšanu, kurus dēvē par ekspertu konsīlijiem. 28.04. LU FSI zinātnieki Leo Dribins, Vl. Volkovs, Inese Runce un Maija Kūle piedalījās konsīlijā "Integrācijas politika Latvijā" kopā ar Saeimas deputātiem, arhibīskapu Z. Stankeviču, LU docētājiem, ministriju pārstāvjiem, sabiedrisko organizāciju dalībniekiem.
LZA vārdbalva 2016. gadā piešķirta socioloģei Ilzei Koroļevai
LU FSI vadošais pētnieks, prof. Igors Šuvajevs par nopelniem psihoanalīzes klasiķu darbu tulkošanā un pētīšanā saņem Austrijas apbalvojumu
informācija par LU FSI konferenci 27. un 28. 10. 2016
Zinātniskās padomes sēde
LU FSI vada prioritāro jomu: Kritiskā domāšana, inovācijas, konkurētspēja, globalizācija
Diskusija: Ziņas kā frontes līnija: kritiskas attieksmes loma ziņu radīšanā un izvērtējumā,
pievienotas fotogrāfijas no pasākuma LNB
Maija Kūle publicē monogrāfiju par filosofijas, humanitāro zinātņu nozīmību un Satversmes preambulā minētajām vērtībām
Viļņa Zariņa monogrāfijas prezentācija un konference
kolektīvo monogrāfiju kolēģi velta prof. Riharda Kūļa 70gadu jubilejai un 41 gada darbam LU
izdevniecībā Zvaigzne ABC iznākusi jauna triju autoru grāmata folklorā "Saules gads. Lielā diena"
Pagājušajā gadā noslēdzies zinātniski-pētnieciskais projekts «Latvijas emigrantu kopienas» atklāj satraucošus faktus par latviešu valodas zudumu ārzemēs dzīvojošo latviešu vidū, kā arī diasporas bērnu straujo lingvistisko asimilēšanos. Latvijas emigrantu aptauja, kurā apkopota informācija arī par aptuveni 2000 ārpus Latvijas dzīvojošajiem Latvijas izcelsmes bērniem, liecina, ka par nozīmīgu šķērsli atgriezties Latvijā var kļūt nepietiekamas latviešu valodas zināšanas potenciālo remigrantu, viņu ģimenes locekļu un bērnu vidū. Aptauja atklāj, ka ārzemēs dzīvojošie latviešu bērni 3–17 gadu vecumā ievērojami labāk pārvalda mītnes zemes valodu nekā latviešu valodu. Latviešu valodu ļoti labi vai brīvi pārvalda 27% latviešu bērnu, labi — 21%, bet vairāk nekā pusei latviešu bērnu ir viduvējas, vājas vai pat nekādas latviešu valodas zināšanas.
LU FSI pētniece Dr. Inta Mieriņa laikā no 2015. gada 3. septembra līdz 29. decembrim Vašingtonas Universitātē ASV ar ASV Valsts departamenta Fulbright stipendijas atbalstu izstrādāja pētījumu «Are emigrants less pro-social in their new communities than they used to be at home» («Vai emigranti ir mazāk iesaistīti sociālās un politiskās aktivitātēs ārzemēs nekā mājās»). Pētījuma mērķis bija izpētīt kā pārcelšanās uz citu valsti maina emigrantu sociālo un politisko līdzdalību.
LU pārņem savā vadībā LU Filozofijas un socioloģijas institūtu
Diskusiju ierosināja bij. Kultūras ministre Grende, tajā no LU FSI piedalās Dr. Solveiga Krūmiņa-Koņkova un Dr. Māris |Kūlis
Pagājušonedēļ prezentētā grāmata ir piesaistījusi ļoti lielu speciālistu un sabiedrības interesi. Lai dotu iespēju visiem interesentiem iespējami ērti iepazīties ar jaunāko FSI zinātnieku pētījumu, esam publicējuši pilnu grāmatas tekstu arī tiešsaistē — vietnē http://issuu.com/lufsi
raksta fragments no www.diena.lv 7.12.2015
Klaipēdā, Lietuvā, 26. un 27. novembrī LU FSI sadarbībā ar Klaipēdas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Filozofijas un kultūras studiju departamentu rīkoja starptautisku zinātnisku konferenci „Kultūras atmiņa: autentiskuma meklējumi un subkultūra”. Šāda sadarbība no Latvijas puses bija iespējama, pateicoties mūsu institūtā īstenotajā LZP projektā „Reliģiskās pieredzes tematizācija post-liberālā garīguma situācijā:Latvijas gadījums” ( vad. Solveiga Krūmiņa-Koņkova) plānotajai sadarbībai ar Lietuvas kolēģiem.
Sēde notiks šī gada 8. decembrī plkst. 13.00 LU FSI telpās, Kalpaka bulv. 4, 3.stāvā. Darba kārtība ziņas izvērsumā.
LU Filozofijas un socioloģijas institūts sadarbībā ar LU Bibliotēkas Bibliotēku Kalpaka bulvārī ielūdz Jūs uz grāmatu „Latvijas emigrantu kopienas: cerību diaspora” un „Baltijas bēgļi Gotlandē Dāvida Holmerta fotogrāfijās: 1944–1945” atvēršanu 2015. gada 9. decembrī, LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā, Kalpaka bulvārī 4, 2. stāvā, sākums – plkst. 16.00.
Valsts izglītības satura centrs (VISC) 30. novembrī Izglītības un zinātnes ministrijā rīkoja gadskārtējo vērtībizglītībai veltīto pasākumu – paneļdiskusiju “Vai vērtībizglītība var būt formalizēta?”. Paneļdiskusijas tematika bija saistīta ar izglītības satura pilnveidi kompetenču pieejā un, jo sevišķi, ar Izglītības un zinātnes ministrijai deleģēto tikumiskās audzināšanas vadlīniju izstrādi. Brīžiem gan radās iespaids, ka ierēdņi, nesaprotot, kas ir tikumu audzināšana eiropeiskā nozīmē, cer uz to, ka šis darbiņš nebūs jādara...
Filozofijas un socioloģijas institūts organizē 2. semināru Eiropas Sociālā pētījuma (ESS) semināru ciklā «ESS kā Eiropas pētniecības infrastruktūras tīkla pētījums». Šī semināra tēma: ESS datu izmantošanas iespējas un metodoloģija. Seminārā aicināti piedalīties pētnieki, sociālo politiku veidotāji un studenti.

< 1 2 34 5 6 7 >


šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk