Fotoarhīvs
Sākumlapa >> Fotoarhīvs

Dr.phil. Viļņa Zariņa 80 gadu jubileja

Šī gada 25. maijā tika nosvinēta pazīstamā latviešu filozofa, LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētnieka Viļņa Zariņa 80 gadu jubileja. Svinības notika Rīgas Latviešu biedrības namā, kur pulcējās daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Filozofijas doktors un Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis V.Zariņš ir bijis ilggadējs filozofijas vēstures pasniedzējs Latvijas Universitātē un ir Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks.

V.Zariņa pētniecības tēmas saistās ar klasiskā humānisma vērtībām Latvijā un klasiskās kultūras vietu latviešu sabiedrības apziņā.
 
V.Zariņš ir bijis izdevniecības „Zvaigzne”, vēlāk „Zvaigzne ABC” pagātnes domātāju darbu sērijas „Avots” redkolēģijas loceklis un līdzdarbojies kā tulkotājs, zinātniskais redaktors, priekšvārdu un komentāru autors aptuveni 25 pasaules filozofijas klasiķu tekstu sagatavošanā izdošanai latviešu valodā.
 
 Līdzās zinātniskajai darbībai V.Zariņš ir daudzu publicistisku rakstu un dažādu žanru tekstu, tostarp darbu „Kraukļu un cīruļu laiks” (1995), „Kam pieder nams?” (1999), „Brīvības pievārtē” (2005), autors.
 
V.Zariņš ir pazīstams arī ar savu darbību Latvijas neatkarības atjaunošanā, valsts un Rīgas kultūras un politiskajā dzīvē. Viņš ir bijis Rīgas domes deputāts, Latvijas Prezidenta vēstures komisijas loceklis, Rīgas Latviešu biedrības padomes loceklis, kā arī Latvijas Gētes biedrības biedrs.

Ievietots: 04.06.2010     Aktualizēts: 16.03.2013
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk