Fotoarhīvs
Sākumlapa >> Fotoarhīvs

Dr. hist. Leo Dribina publiskā lekcija "Tīlo Saracīna uzbrukums. Vācija integrācijas pretrunu valgos"

LU Filozofijas un socioloģijas institūts ielūdz uz LU FSI vadošā pētnieka Dr. hist. Leo Dribina publisko lekciju „Tīlo Saracīna uzbrukums. Vācija integrācijas pretrunu valgos”, kas veltīta Tīlo Saracīna (Thilo Sarrazin) plašu ievērību guvušās zinātniskās monogrāfijas „Vācija sagrauj sevi. Kā mēs noliekam savu zemi uz spēļu galda” („Deutschland schafft sich ab. Wie wir unser Land aufs Spiel setzen”) aplūkojumam. Lekcija notiks trešdien, 27. oktobrī plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā Raiņa bulvārī 19.

Kopš šā gada augusta Vācijas pilsoņu sabiedrība ir ļoti satraukta par savas valsts imigrācijas, integrācijas un kultūras politikas problēmām. Satraukumu izraisījusi ekonomista, bijušā finanšu ministrijas un valsts bankas vadošā darbinieka Tīlo Saracīna  grāmata „Vācija sagrauj sevi. Kā mēs noliekam savu zemi uz spēļu galda”. Šis darbs Vācijā izdots un izpirkts 1 miljona 100 tūkstošu eksemplāru tirāžā, tiek lēsts, ka grāmatas lasītāju skaits sasniegs 24 miljonus.

T. Saracīna grāmata ir kvalitatīvs zinātnisks apcerējums, kurā tiek konstatēts, ka darba spēka imigrantu miljonu ienākšana un palikšana uz dzīvi Vācijā radījusi draudus vācu apvienotās nacionālās valsts turpmākai attīstībai. Tajā tiek norādīts uz tendenci radīt pārnacionālu multikulturālu valstiskumu, kas atsakās no vācu vēsturiskās kultūras dominantes. T. Saracīns brīdina, ka šāda tendence ļoti negatīvi var ietekmēt arī Vācijas ekonomiku un ka neierobežots multikulturālisms noved pie paralēlu sabiedrību izveidošanās un apdraud nacionālo valsti. Tas gan nenozīmē, ka T. Saracīns aicina uz neiecietību vai pat vardarbību pret imigrantiem, autors ir sociāldemokrāts un totalitārisma pretinieks, kas veicis unikālu pētījumu par Vācijas sabiedrību. Šī grāmata var tikt uzskatīta par paraugu tam, kā zinātnisks darbs var saviļņot sabiedrību un pat ietekmēt valsts politisko kursu.

Publiskās lekcijas fotogrāfijas

  
 
Ievietots: 21.10.2010     Aktualizēts: 02.04.2013
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk