Dati pētniecībai
Sākumlapa >> Projekti >> Latvijas emigrantu kopienas >> Dati pētniecībai

Projekta gaitā ir izveidots vērtīgu kvantiatīvu datu un kvalitatīvās informācijas arhīvs. Rūpējoties par migrācijas jautājumu akadēmiskas pētniecības attīstību, FSI pētnieku grupa un ESF projekta padome pēc savas iniciatīvas un ārpus projektā paredzētajām aktivitātēm nolēma padarīt pieejamus anonimizētus pētījuma datus zinātniekiem un pētniekiem akadēmisku darbu izstrādei.

Kādu informāciju būs iespējams iegūt?

  • Kvantiatīvā pētījuma anonimizēts datu fails.

Vēršam uzmanību uz to, ka respondentu kontaktifnormācija un cita personiska rakstura informācija datu faila lietotājiem – gan LU FSI, gan ārpus tā – nav pieejama. Datu lietošanas noteikumi paredz arī aizliegumu mēģināt jebkādā veidā identificēt aptaujas respondentus un mēģināt sazināties ar viņiem, izmantojot aptaujas informāciju.

 

Kādi ir lietošanas nosacījumi?

Galvenie priekšnosacījumi piekļuves iegūšanai ir šādi:

  • pietiekama kvalifikācija darbam ar sociālo pētījumu datiem (pašlaik: maģistra un doktora darbu rakstīšanai, un profesionālam akadēmiskam darbam);
  • datus drīkst izmantot tikai tā pētījuma vajadzībām, kurš minēts pieteikumā;
  • aizliegts nodot datu failu vai tā daļas neautorizētām (iesniegumā neuzskaitītām) personām;
  • datus nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem (piemēram, tirgus pētījumiem).

 

Kā iegūt pieeju?

Standarta pieteikums jāiesniedz LU FSI. 

LU FSI var izsniegt datus lietošanai tikai iesniegumā minētā pētījuma veikšanai.

Ja tiek pieņemts pozitīvs lēmums, pieteicējs apliecina konfidencialitātes un datu lietošanas noteikumu ievērošanu.

Gadījumos, ja zinātnieks vēlas analizēt datus citu projektu vai pētījumu ietvaros, atļauja datu izmantošanai ir jāpieprasa atkārtoti.

 

Vēršam uzmanību, ka datu izplatīšana ir FSI pētnieku iniciatīva un tā tiek īstenota esošo resursu ietvaros. Tas nozīmē, ka iesniegumu izskatītšanas un datu izsniegšanas termiņi patlaban nav noteikti un ir atkarīgi no personāla pieejamības. Īpašos gadījumos iespējams sazināties ar pētnieku grupas dalībniekiem, lai noskaidrotu pieprasījuma apstrādes iespējas jūs interesējošā periodā.

Šī FSI pētnieku aktivitāte ir pagaidu risinājums uz laiku līdz pasaules praksei atbilstoša sociālo zinātņu datu arhīva izveidošanai Latvijā.

 

Ievietots: 01.11.2015     Aktualizēts: 16.01.2018
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk