VPP Letonika
Sākumlapa >> VPP Letonika

VPP Letonika: Latvijas vēsture, valodas, kultūra, vērtības

28.04.2016

VPP "Letonika" ir valsts pētījumu programma, kuru realizē LZA prezidenta Ojāra Spārīša vadībā LU fakultātes, LU humanitārie institūti un citas augstskolas. LU FSI izstrādā projektu Nr.6  "Eiropas vērtības Latvijā".

Projekta Nr. 6 mērķi:

Letonikas ietvaros izpētīt ar vērtībām saistītos jautājumus etniskās, pilsoniskās, nacionālās identitātes tapšanā, tradīciju realizācijā inovatīvā vidē, Latvijas multikulturālajā vidē, mainoties politiskajiem režīmiem, akcentējot Latvijas reģionālos un starptautiskos aspektus, nacionālās un eiropeiskās identitātes mijiedarbību mūsdienās. Kopš 2014.g. beigām pētnieki turpina darbu pie aksioloģijai veltīto filozofisko jautājumu izpētes, risinot tēmu „Vērtību aspekti Letonikā”. Vērtību pētījumu nozīme Latvijā un Eiropas Savienībā pieaug sakarā ar ģeopolitisko jautājumu (patvēruma meklētāju plūsmām uz Eiropu, kultūru migrāciju, cilvēktiesību problēmām) aktualizēšanos un Eiropas kopējās identitātes izpratnes meklējumiem. Kopš Latvijas Republikas Satversmes preambulas pieņemšanas 2014. g. un izglītības likuma grozījumiem saistībā ar tikumību 2015. g. jautājumi par vērtībām gūst aizvien lielāku nozīmi izglītībā, politikā un arī ekonomikā, sabiedrībā ir pieprasījums pēc vērtību identifikācijas, analīzes un noteiksmes. Filozofi, balstoties uz kompetenci aksioloģijas tematikā, sniedz gan teorētiskus, gan praktiskus rezultātus. 1. un 2. posma 6. projekta tēmu izstrādes rezultāti atspoguļoti 2015. g. 10.–11. septembrī noorganizētajā Letonikas VI kongresā sagatavotajos un nolasītajos referātos.

Ievietots: 29.04.2016
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk