Sadarbības piedāvājumi
Sākumlapa >> Sadarbības piedāvājumi

LU FSI sadarbība ar LU bibliotēku

Kopš 2014. gada LU "Filozofijas un socioloģijas institūts" ir kļuvis par daļu no valsts nozīmes zinātniskā pētniecības centra, kas apvieno LU humanitāro un sociālo zinātņu institūtus jaunās, ar LU bibliotēku apvienotās telpās - Kalpaka bulvārī 4.

LU aģentūras "Filozofijas un socioloģijas institūts" jau gadu gaitā kā galvenās pētniecības tēmas izkopj fenomenoloģijas jaunākos virzienus; psihoanalīzi-filosofisko antropoloģiju; Sērena Kirkegora filozofijas pētniecību; dzīvesstāstu jeb oral history krāšanu un apkopošanu, galvenokārt interesējoties par ziemeļu, Baltijas kaimiņu vēsturi. Pētniecisko interešu centrā ir arī reliģiskā filosofija, kristietība mūsdienās; jaunie reliģiskie virzieni; to izplatība un ietekme; etniskums; etniskā, kultūras, nacionālā identitāte, kultūru migrācija; deviantās uzvedības - narkomāni, alkoholiķi, socioloģiskie pētījumi par šim grupām, preventīvie ieteikumi un valstu politikas; jaunatnes problēmas socioloģiskā skatījumā; latviešu diasporas ārzemēs, imigranti un emigranti.

Esot daļai no valsts nozīmes humanitāro un sociālo zinātņu pētījumu centra, Institūts priecājas un pateicas par ieinteresētību no Bibliotēkas puses, un cer veidot kopā izcilu pētījumu centru Kalpaka bulvārī 4., īpašu pateicību izsakot Bibliotēkai par vēlmi sadarboties, ko apliecina jau vairāki kopā gatavoti pasākumi (grāmatu prezentācija, zinātniskais seminārs) un komplektēt Bibliotēku un Institūtu darbību kā stipru, starptautiski nozīmīgu zinātnes centru, kur ir literatūra, diskusijas, konferences un nozīmīga intelektuāla rosība.

Ievietots: 16.07.2014
šī vietne izmanto Google Analytics sīkdatnes (cookies) apmeklējuma statistikai. Vietne vāc apmeklētāju datus tikai no pieteikšanās jaunumiem formas. Sīkdatnes Jūs varat atslēgt pārlūkprogrammas iestatījumos. Uzzināt vairāk